Follow Us @soratemplates

niedziela, 24 kwietnia 2016

DRUGA RUNDATytuł: Druga runda
Autor: Caren Lissner
Seria: brak
Gatunek: obyczajowa
Wydawnictwo: Harper Collins
Liczba stron: 351
Data wydania w Polsce: 2016 r.
Okładka: miękka
Cena z okładki: 36,99 zł 
Ocena: ★★★☆ 

Czy ta kiecka nie jest za krótka? A może właśnie za długa? Mam dać się zaprosić na drinka po kolacji? A może ja powinnam zaprosić go do siebie? Całować się na pierwszej randce? Jak szybko uciec, jeśli okaże się, że jest nudziarzem albo świrem? Albo, co gorsza, jeszcze mieszka z matką? Jeeez… To chyba jakaś kpina. Naprawdę, czy ja, wykształcona kobieta, muszę znowu bawić się w te bzdury? Gert przed trzydziestką niespodziewanie dołączyła do grona singielek. Po kilku latach szczęśliwego związku powrót na rynek matrymonialny wydaje się jej koszmarem, a randkowanie – żenującą grą. Czy wśród milionów nowojorskich mężczyzn znajdzie się jej drugi „ten jedyny”? Druga runda – start!

***

Po książce Caren Lissner spodziewałam się czegoś innego. Myślałam, że będzie to typowa obyczajówka, wręcz młodzieżówka. Po przeczytaniu opisu fabuła rysowała mi się zupełnie inaczej. Myślałam, że główna bohaterka będzie młodą kobietą, którą rzucił chłopak, a ona nie wie co ma dalej począć ze swoim życiem. Okazało się jednak, że jest zupełnie inaczej. Gert ma prawie trzydzieści lat. Od pięciu lat jest mężatką i nie chce zmieniać swojego statusu. Jej małżeństwo jest zgodne i szczęśliwe. Miłość wypełnia całe jej życie, aż do pewnego momentu... Mąż Gert ginie w wypadku. W jednej chwili cały jej świat trzęsie się w posadach. Nie ma już własnej rodziny, a ta ze strony męża traktuje ją jak obcą osobę. Pozostaje tylko jedno wyjście.

Przyjaciółki Gert to dorosłe kobiety, które zachowują się, jak nastolatki. Mają swoje zasady randkowania, urządzają imprezy w piżamach i biegają po klubach w mini spódniczkach. Postanawiają pomóc wdowie w poszukiwaniach tego jedynego... drugiego jedynego.

Wreszcie Gert udaje się kogoś poznać. Ale czy kobieta znów będzie potrafiła komuś zaufać? Czy można znaleźć w jej sercu miejsce na kolejną miłość? Czy w ogóle można pokochać kogoś po raz drugi? Czy jej przyjaciółka - Erika - zapomni o młodzieńczej miłości? Czy Missy odnajdzie życiową drogę? Czy największa z imprezowiczek się ustatkuje?

''Druga runda'' to nie tylko zabawna historia o randkowaniu. To przede wszystkim opowieść o uczuciach, śmierci, problemach, kłopotach, załamaniach i niewiadomych. To tragiczna historia podana w prostym języku, Tylko od nas zależy, jak ją zrozumiemy.

***

''Przynajmniej tyle należałoby się spodziewać po człowieku, że będzie bronił swoich przyjaciół.''

''Jakże ciężko jest kogoś pokochać, poznać jego nawyki i pasje, przyjąć, że spędzisz z nim resztę życia, a potem nagle wszystko to utracić.''

''Musimy pogodzić się z tym, że ludzie, choć nieobecni w naszym życiu, pozostaną w naszych sercach.''

''Nigdy nie rezygnuj z tego, co daje ci szczęście.''

''Strach przed samotnością jest gorszy niż bycie samotnym.''

5 komentarzy:

 1. Brzmi jak fajna książka na odprężenie i pośmianie się, trochę niczym kultowa Bridget Jones, ale z drugiej strony już gdzieś to wszystko było, czasami naprawdę się zastanawiam jakim cudem wydawnictwa wydają tak wiele książek, które są do siebie tak podobne :D

  Pozdrawiam ciepło, bookworm z http://ksiazkowoholizm.blogspot.com/ :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka ma w sobie coś interesującego, ale mam wrażenie, że to wszystko, co sobą prezentuje, to już było.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie zaczęłam czytać i zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie książki i oczywiście muszę ją przeczytać. Recenzja jak najbardziej do tego zachęca. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń