Follow Us @soratemplates

wtorek, 31 maja 2016

SIŁA GŁOSU. JAK MÓWIĆ, BY LUDZIE CHCIELI SŁUCHAĆ?Tytuł: Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać?
Autor: Katarzyna Pietroń
Seria: brak
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: Onepress
Liczba stron: 228 + miejsce na notatki
Data wydania w Polsce: 2016 r.
Okładka: miękka
Cena z okładki: 37 zł 
Ocena: 

Dlaczego pewnych ludzi słuchamy jak zaczarowani, a przy innych zasypiamy po pięciu minutach? Może ci pierwsi mówią mądrzej? Ciekawiej? A może: ładniej, płynniej, dynamiczniej?

 Tak, to właśnie to — po prostu mówią lepiej! Zdają sobie sprawę z tego, że głos, sposób jego modulacji, odpowiednie wznoszenie się i opadanie tonu to ich najsilniejsza broń osobista. Używają jej, by zjednać sobie ludzi. Myślisz, że umiejętność czarowania głosem opanowali ot tak, bez wysiłku? Mylisz się! Przemawianie to sztuka, którą należy stale doskonalić. Wbrew pozorom to dobra wiadomość, bo oznacza, że każdy (nawet najgorszy) mówca ma szansę na sukces na miarę Cycerona. Oczywiście pod warunkiem, że pozna i wdroży odpowiednie techniki działania. 

Głos to główne narzędzie kreowania własnego wizerunku. Jest bowiem naturalnym przedłużeniem osoby, pozwala nam przejawiać prawdziwe emocje czy nastroje. Głos działa prawidłowo, jeżeli mu na to pozwolimy. Pracuje wtedy bez zarzutu. Jednak kiedy w pewien sposób odseparujemy go od ciała i naszych odczuć, zareaguje na to bardzo wyraźnie w postaci fizycznych dolegliwości. W związku z tym emisja głosu to cały zestrój zjawisk wymagających świadomego treningu i szkolenia...

***


O ile ''Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią Twoje życie'' stało się dla mnie wzorem dla poradników, tak ''Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać?'' mnie zawiodła.

Na początku byłam zaciekawiona i usatysfakcjonowana. Do książki dołączona jest płyta, na której znajdujemy miły głosik. Głosik ten pomaga nam wykonać kilka podstawowych ćwiczeń, które mają zrobić z nas wyśmienitych mówców. 

Po otworzeniu książki nie było już tak dobrze. Początek był dla mnie koszmarny. Przez kilkadziesiąt stron zagłębiamy się w zawiłe terminy, z których i tak już nic nie pamiętam. Wreszcie przechodzimy do ćwiczeń i.... mamy prawie to samo, co na płycie.
Spróbowałam wykonać je z książką, ale ciężko było mi kontrolować głos, liczyć sobie czas i jeszcze zerkać do poradnika, by zobaczyć, co teraz mam zrobić.

Ta książka jest egzemplarzem recenzenckim, więc nie jestem jakoś szczególnie zła, ale gdybym zapłaciła za nią okładkowe trzydzieści siedem złotych, to bez kija nie podchodź. Podobne rymowanki, wyliczanki i rozgrzewki możemy za darmo znaleźć w internecie i na youtube. 

''Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać?'' jest poradnikiem dla osób, które są cierpliwe, mają dużo czasu i chce im się przed przemową zamykać w toalecie i cytować Mickiewicza z odmierzonymi co sekundę wdechami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz