Follow Us @soratemplates

poniedziałek, 19 czerwca 2017

PSYGODA NA CZTERECH ŁAPACH. DIUNA W HIMALAJACHTytuł: PSYgoda na czterech łapach. Diuna w Himalajach
Autor: Agata Agi Włodarczyk
Seria: brak
Gatunek: dla dzieci
Wydawnictwo: Bezdroża
Liczba stron: 144 z obrazkami
 Data wydania w Polsce: 05.2017
Okładka: twarda
Cena z okładki: 29,90 zł
Ocena: ★★★★★★★★

Jak wygląda tupiący głaz, kto jest prawdziwym władcą dżungli i dlaczego ostry dal i momo smakują gorzej niż psiastka, a przede wszystkim – jak wyglądają Indie z perspektywy czterech łap i jednego, za to bardzo czułego nosa? Tego wszystkiego dowiecie się dzięki Diunie – wyjątkowej, psiej podróżniczce o wilczym rodowodzie. 

Razem z Diuną przeżyjemy chwile grozy i rozmerdanej radości. Poznamy owce, które nie boją się wilków i ludzi, którzy są od nich jeszcze dziwniejsi. Psimi oczami spojrzymy na kolorowe hinduskie sari, lokalne tradycje i zwyczaje, przeżyjemy niezwykłe spotkania i powędrujemy w kierunku źródeł Gangesu. Na koniec przekonamy się, że prawdziwa przygoda nigdy się nie kończy!

***

Mówią do mnie "proszę pani", ale to nic, mogę to tutaj napisać: To jest bajka, jaką lubię! 
Uwielbiam historie, w których główną rolę odgrywają zwierzęta. Mogę wtedy spojrzeć na nas, ludzi z innej perspektywy, pośmiać się z tego genialnego gatunku, pozachwycać innymi, tymi merdającymi lub tupiącymi. 

Książka powędrowała już do dzieci z moich najbliższych okolic, ponieważ to opowieść, którą śmiało można czytać na dobranoc. Wątpię jednak, że pociecha szybko zaśnie, bo dzieło Włodarczyk jest niezwykle barwne. I nie piszę tu tylko o ilustracjach, które swoją drogą są cudowne, kolorowe i przyciągają wzrok, ale o całokształcie. Przygody Diuny zaciekawiają, śmieszą, ale też uczą sporo o odległych dla nas miejscach, bo niewielu z nas zabierze swoje dzieci w Himalaje. Dzięki tej książce mamy okazję, by zabrać tam swoją pociechę. Nie tylko palcem po mapie, ale też wyobraźnią.

Sam zamysł na książkę jest bardzo ciekawy. Autorka nic nie zdradza, pozwala uwierzyć dzieciakom, że to Diuna napisała tę książkę, sama cyknęła fotkę na szczycie i zobaczcie, jak się z tego cieszy! Do tego piękne wydanie w twardej oprawie, dzięki któremu książka może krążyć z rąk do rąk, z domu do domu, z rodziny do rodziny. Mapy, obrazki, fascynujące podróże. Serdecznie polecam dla małych i dużych!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz