Follow Us @soratemplates

piątek, 6 maja 2016

PIĘTRZENIE NAWYKÓW. 97 MAŁYCH ZMIAN, KTÓRE ODMIENIĄ TWOJE ŻYCIETytuł: Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią Twoje życie
Autor: Steve Scott
Seria: brak
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: Sensus
Liczba stron: 171 + miejsce na notatki
Data wydania w Polsce: 2016 r.
Okładka: miękka
Cena z okładki: 39,90 zł 
Ocena: ★★★


Wprowadź w życie dobre zmiany!
 Procedura piętrzenia nawyków, czyli jak drobną zmianę zmienić w codzienny nawyk. Nawyki na każdą okazję, czyli jakie zmiany naprawdę warto wprowadzić. Zakłócenia i trudności, czyli co zrobić, gdy procedura nie zadziała.
 Każdy z nas ma swoje nawyki. Codziennie wykonujemy setki czynności, którym nie poświęcamy uwagi — właśnie dlatego, że są to nasze utrwalone zwyczaje. Jednak nie wszystkie nawyki są dobre, a niektóre z nich mogą wręcz nam szkodzić. Jeśli codziennie od lat wypijasz w pracy morze kawy, a potem relaksujesz się przy piwie, nie wpływa to pozytywnie na Twoje zdrowie. Na pewno o tym wiesz, prawda? Wszyscy wiemy, że możemy żyć zdrowiej i szczęśliwiej, ale... często nawet nie próbujemy zmienić nawyków. Dlaczego? Kluczem jest niechęć do wprowadzania gwałtownych zmian. A jeśli dałoby się to zrobić inaczej? 
Scott Patterson proponuje Ci rewelacyjną, bardzo skuteczną metodę wprowadzania zmian: piętrzenie nawyków. Wyobraź sobie, że wprowadzasz w rozkładzie każdego dnia kilka bardzo drobnych zmian, takich jak wysłanie miłego SMS-a czy włożenie drobnych do skarbonki, i tworzysz z nich codzienny rytuał. W ten sposób możesz zmienić relacje z bliską Ci osobą albo zaoszczędzić na wakacje, a jednocześnie nie masz wrażenia, że zmieniasz zbyt wiele rzeczy naraz. W tej książce znajdziesz aż 97 propozycji drobnych nawyków, a także garść porad na temat wprowadzania ich w życie. Sprawdź i przekonaj się, jak wielkie zmiany dokonają się w Twoim życiu! To działa! 
8 elementów procedury piętrzenia nawyków 
Wydajność, czyli planowanie czasu i usuwanie elementów rozpraszających 
Relacje międzyludzkie, czyli telefony, SMS-y i harmonogramy spotkań 
Finanse, czyli limit wydatków, bony, kupony i porównywanie cen 
Porządek, czyli segregowanie dokumentów i wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy 
Dobre samopoczucie psychiczne, czyli słuchanie piosenek i niesienie pomocy innym Zdrowie i sprawność fizyczna, czyli uprawianie sportu i koktajle antyoksydacyjne Wypoczynek, czyli wyjście na świeże powietrze i czytanie książek 
Wypróbuj procedurę piętrzenia dobrych nawyków!

***

Nigdy nie czytałam poradników. Zaważył na tym jeden powód. Poradniki są nudne. To trochę tak, jak czytanie encyklopedii. Jednakże postanowiłam spróbować z książką, która miała przekazać aż dziewięćdziesiąt siedem treści w stu siedemdziesięciu jeden stronach. 

Czy moje pierwsze spotkanie z poradnikiem było udane? Jak najbardziej. Całą książkę przeczytałam w jeden dzień i z pewnością będę do niej wracać. Każdy z działów ma kilka podpunktów, w których opisane są: przyczyna, sposób wykonania i czas. Żadne z zadań nie przekracza pięciu minut, a mogą zupełnie zmienić nasze życie.

Sama zaznaczyłam kilka naprawdę łatwych nawyków i wcielam je w życie od wczoraj. Piję rano dużą szklankę wody, ścielę łóżko z rana, rozpisuję plan dnia, prowadzę dziennik żywienia i dbam o porządek przy wracaniu do domu. Te z pozoru łatwe czynności mają pozytywny wpływ na moje życie.

''Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią Twoje życie'' wyróżnia się w jednej ważnej kwestii. Steve Scott nie pisze, jak maszyna. Jest ludzki i wyrozumiały. Przedstawia nam swój grafik, pozwala czytelnikom utożsamić się z nim, a na samym końcu zostawia swój adres e-mail, gdybyś chciał z nim porozmawiać. 

Poradnik jest zrozumiały, przejrzysty, dobrze wydany i godny polecenia. Teraz wybaczcie, ale biegnę odznaczyć napisanie recenzji z mojej listy ''obowiązków i przyjemności'' na dzisiaj :)

7 komentarzy:

 1. Nie słyszałam ani o książce ani o autorze ale czas to zmienić bo zaciekawiłaś mnie :)
  Zapraszam na rozdanie: https://onlybooks-jdb.blogspot.com/p/rozdanie.html?showComment=1462550502274

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja poradniki czytam dość rzadko, ponieważ, tak jak wspomniałaś, często napisane są jak encyklopedie. Ten mnie niezbyt interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, ale wydaje się, że mogłaby mi się spodobać. Nie czytam często takich książek dlatego tym bardziej jestem ciekawa czy by mnie bardzo zainteresowała.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdaję sobie sprawę, że jestem w mniejszości, ale od czasu do czasu lubię przeczytać sobie jakiś porządny poradnik, czyli taki, z którego mogę wyciągnąć coś ciekawego i pożytecznego, a nie tylko garść banałów. Ten mi wygląda na porządny, więc chętnie bym do niego zajrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie mogę przekonać się do poradników ale może to jest właśnie ten egzemplarz, który zmieni moje nastawienie !
  Świetna recenzja :>

  https://donkareads.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. W moim pokoju przydałoby się porządne sprzątanie...
  Słyszałam, że jak powtarza się jakąś czynność przez 21 dni, to wchodzi ona w nawyk i potem wykonuje się ją mechanicznie.
  Tia, ja wczoraj przyszłam z nocki i stwierdziłam, że wyślę miłego sms'a 'miłego weekendu' koledze z pracy, który się we mnie podkochuje (a pisaliśmy ze sobą kilka dni wcześniej), to od razu po podziękowaniu zapytał, co robię o osiemnastej... Chyba przestanę być miła XD
  Porównywanie cen książek w internecie jakoś mi nie wychodzi, bo jak kupuję, to już po kilka, a na każdej stronie z tanimi książkami każda jedna ma rabat. Na tej stronie ta ma rabat, na tamtej inna. I w ostateczności na to samo wychodzi :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, to książka wprost dla mnie, dziękuję za recenzję i przydałoby mi się takich kilka rad, jak zmienić swoje nawyki i przemienić swoje życie. Gdy uda mi się tę książkę dopaść w swoje ręce, to na pewno ją chętnie przeczytam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń