Follow Us @soratemplates

sobota, 18 czerwca 2016

NIEZRÓWNANI


Tytuł: Niezrównani
Autor: Alyson Noël
Seria: Beautiful Idols
Gatunek: młodzieżowa
Wydawnictwo: Harper Collins
Liczba stron: 335
Data wydania w Polsce: 2016 r.
Okładka: miękka
Cena z okładki: 34,99 zł 
Ocena: ★★★

Hollywood Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i bez wszelkich nadziei. Jeśli jednak spojrzysz wystarczająco uważnie (i cudem dostaniesz się na listę VIP-ów), zobaczysz oazę najlepszych klubów w mieście - hedonistyczne niebo dla młodych, stylowych i bogatych. Ale wchodząc do tego świata musisz pamiętać, że możesz już nigdy się z niego nie wyrwać. 

Trójka kalifornijskich nastolatków wchodzi do kręgu dla wybrańców – nocnego życia elit Los Angeles. Zostają wciągnięci do gry o wysoką stawkę, którą jest gwiazdka Hollywood Madison Brooks. Ryzykowną zabawę w fascynującym świecie intryg i pieniędzy przerywa wstrząsający news – Madison zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach… 

Niezrównani to pierwsza część trylogii Beautiful Idols – niezwykłej sagi o rzeczywistości, w której najpiękniejsze sny zmieniają się w najgorsze koszmary.

***


Z poleceniami jest różnie, Najczęściej sięgam po książki, które są przez wszystkich zachwalane i się zawodzę. ''Niezrównani'' wpadli mi w oko od czasu pierwszej zapowiedzi. Wtedy też otrzymałam swój egzemplarz i przeczytałam kilka recenzji. Większość blogerów i czytelników nie była zachwycona tą powieścią. Słyszałam, że bohaterowie są płytcy, a akcja nijaka. Mam jednak całkiem odmienne zdanie.

Layla chce być dziennikarką, ale nie pozwala jej na to domowy budżet. A właściwie jego brak. Aster jest bogatą dziewczyną, ale chce się usamodzielnić. Nie wystarcza jej siedzenie w ekskluzywnych restauracjach i płacenie kartą rodziców. Tommy z małej wsi przeprowadził się do tętniącego życiem Los Angeles. Chce udowodnić swojemu bogatemu ojcu, który się go wyparł, że jest zdolnym muzykiem. Każdy ma jakiś cel, a środek jest jeden - Ira. Bogaty mężczyzna, który otwiera kilka nowych klubów. Chce sprowadzić do nich największych celebrytów - w tym Madison Brooks. Trójka osiemnastolatków walczy o główną nagrodę. Konkurs zmieni jednak ich życie.

''Niezrównani'' to książka dla młodzieży, nie da się zaprzeczyć. Krótkie rozdziały pozwalają na szybkie pochłonięcie tej powieści, chwytliwe tytuły ciekawią czytelnika, a problemy głównych bohaterów zbliżają do świata upadłych aniołów. Zastanawiające jest to, jak Alyson poprowadzi kolejne tomy serii Beautiful Idols. Czy spotkamy te same postacie? Czy wątek będzie kontynuowany? Bardzo możliwe, ponieważ ''Niezrównani'' kończą się w sposób bardzo intrygujący, nie do końca wyjaśniony.

Z pewnością sięgnę po kolejne tomy. Może nie dlatego, że to była świetna książka, ale zaintrygował mnie pomysł na fabułę, sposób prowadzenia akcji i nie ukrywajmy - wygląd. 

***

''Cały ten światek to jedno wielkie kłamstwo.''

''Wszystko jest na sprzedaż. (...) To tylko kwestia ceny.''

''Wszystkie nasze działania przynoszą określone konsekwencje.''

''Najwyraźniej to, co się mówi o sukcesie, jest prawdą. Pociąga za sobą zawiść.''

''Mówienie prawdy to nie okrucieństwo.''

''Może wszystko wydawało się prostsze, gdy patrzyło się z perspektywy czasu.''

''Ludzie są znacznie bardziej skomplikowani, niż się wydaje.''

''A przecież nigdy nie wiadomo, do czego ktoś jest naprawdę zdolny, dopóki nie podda się go próbie.''

2 komentarze:

 1. Ja po książkę raczej nie sięgnę mimo zachęcającego opisu ponieważ spotkałam się z serią "Nieśmiertelni" tej samej autorki i byłam nią bardzo zawiedziona. Nie chciałabym spotkać się z czymś takim po raz drugi i dlatego podziękuję...

  Pozdrawiam serdecznie ^^
  ksiazki-bez-tajemnic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak wielką ochotę mam na tę książkę, a jeszcze zestawiasz mi ją z czekoladkami! ;)
  Okładka zaintrygowała mnie już dawno, a jeszcze gdzieś czytałam, że to coś dla fanów serialu Plotkara, który bardzo lubiłam, więc tym bardziej zacierałam rączki. Ale właśnie tak jak Ty, czytałam mieszane recenzje i trochę się obawiam. Twoja recenzja daje mi jednak nadzieję, że może i ja będę zadowolona z lektury.
  Pozdrawiam ;)
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń