środa, 4 stycznia 2017

FITREWOLUCJA W 4 KROKACH: TRENING, DIETA, MODA, RELAKSTytuł: ''Fitrewolucja w 4 krokach: trening, dieta, moda, relaks''
Autor: Paulina Kuczyńska, Sylwia Nowak, Kasia Dziurska, Ada Palka
Seria: brak
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 288
Data wydania w Polsce: grudzień 2016 r.
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Cena z okładki: 39,90 zł
Ocena: ★★ 
Oto 4 kroki, które dzielą Cię od realizacji marzeń.

Chcesz mieć sylwetkę jak gwiazda fitness? Być wysportowana jak trenerka? Jeść zdrowo jak fitblogerka? A może wystarczy Ci, że poczujesz się lepiej ze sobą? Wszystkie te cele zrealizujesz dzięki fitREWOLUCJI.

Trenerki: Kasia Dziurska, Ada Palka i Paulina Kuczyńska oraz kochająca aktywny styl życia modelka Sylwia Nowak podzieliły się swoimi sposobami na piękną sylwetkę – pokazały kalendarze i przedstawiły ulubione treningi, zdradziły jadłospis i podzieliły się sprawdzonymi przepisami.

Pamiętaj – każda z nich też kiedyś zaczynała. Teraz Twoja kolej.

Jaki masz typ sylwetki i jaki trening jest dla ciebie najlepszy?
Jak ćwiczyć żeby schudnąć, a jak, żeby mieć płaski brzuch?
Jak sprawdzić, czy jesteś uzależniona od cukru?
Jak bezpiecznie przeprowadzić detoks?
Jak przestać się stresować?

W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi. Te informacje, a także piękne zdjęcia ze specjalnej sesji, to Twoja inspiracja na każdy dzień tygodnia. 
Jesteś na najlepszej drodze do prawdziwej fitREWOLUCJI!
Nie będzie łatwo, ale z tą książką – dużo łatwiej, niż Ci się wydaje!

Trzymamy kciuki!

***
Początek stycznia to idealny czas na książki tego typu. Gdzie się nie obejrzeć tam #nowyrok #nowaja. Na siłowniach przelewają się fale sezonowców, a dietetycy odkładają na słoneczne wakacje na Majorce (tak, Majorka już nie jest modna, ale co tam). Czy warto posiłkować się tą książką w dążeniu do wymarzonego ciała i zdrowia?

Owszem. Można się nią posiłkować. Napiszę to nawet wielkimi literami:  POSIŁKOWAĆ. I nic więcej. Z pewnością nie powinnyśmy ufać słowom autorek w stu procentach. Jeśli ćwiczycie od jakiegoś czasu, powinnyście już wiedzieć wszystko, co istotne w tym "podręczniku". Jeśli zaczynacie, nie pędźcie jak owce za każdą radą.

Na pierwszy rzut oka jest świetna. Cudownie wydana, pełna zdjęć, pomysłów na: jedzenie, treningi, zdrowy styl życia; quizów i porad, które pomogą nam się odstresować, zerwać z nałogami itd. Po głębszym przyjrzeniu się jest to raczej utwór mający na celu przybliżyć nam życie trenerek i modelek/aktorek.

Dziewczyny są pełne radości i motywacji, ale nie mają wystarczającej wiedzy w kilku tematach. Jedna z nich w ogóle nie zna się na profesjonalnym uprawianiu sportu i pisze o rzeczach, które zaprzeczają innej koleżance. Niektóre z przedstawionych ćwiczeń są niebezpieczne i nie wpłyną korzystnie na nasze zdrowie. Ciężko stosować się do rad kobiety, która mówi, że o 9 rozpoczyna dzień szklanką wody z cytryną, gdy 80% polskich kobiet rozpoczyna dzień o 5.

Myślę, że ''Fitrewolucja w 4 krokach: trening, dieta, moda, relaks''   to coś w stylu gazety, w której popatrzymy na piękne kobiety, zainscenizowane zdjęcia i powiemy: tak chcę wyglądać, tak chcę żyć, ale nie dowiemy się z tej gazety jak to naprawdę zrobić. Ujrzymy tylko piękną otoczkę i panią, która robi morderczy trening w pełnym makijażu i je sałatkę z sześciu najrzadszych owoców świata. 

2 komentarze:

  1. Nie oszukujmy się - tego typu nie są ani dla nastolatek, ani dla większości kobiet pracujących, często fizycznie. To książki raczej dla młodych pań pracujących w domu (ale broń boże przy dziecku!), mogących dowolnie rozplanować czas na pracę, zakup, posiłki, relaks itd. No cóż, z tego własnie powodu po takiej książce nie spodziewałabym się wiele.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że w jednej książce na pewno nie znajdziesz całej potrzebnej informacji do prowadzenia zdrowego trybu życia. Trzeba dużo czytać różnych artykułów i szukać najbardziej odpowiednich dla siebie sposobów :) Ale szkoda, że w tej książce są takie błędy, że nawet słowa dwóch dziewczyn się różnią, bo wygląda naprawdę bardzo ciekawie.

    OdpowiedzUsuń