Follow Us @soratemplates

środa, 4 stycznia 2017

FITREWOLUCJA W 4 KROKACH: TRENING, DIETA, MODA, RELAKSTytuł: ''Fitrewolucja w 4 krokach: trening, dieta, moda, relaks''
Autor: Paulina Kuczyńska, Sylwia Nowak, Kasia Dziurska, Ada Palka
Seria: brak
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 288
Data wydania w Polsce: grudzień 2016 r.
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Cena z okładki: 39,90 zł
Ocena: ★★ 
Oto 4 kroki, które dzielą Cię od realizacji marzeń.

Chcesz mieć sylwetkę jak gwiazda fitness? Być wysportowana jak trenerka? Jeść zdrowo jak fitblogerka? A może wystarczy Ci, że poczujesz się lepiej ze sobą? Wszystkie te cele zrealizujesz dzięki fitREWOLUCJI.

Trenerki: Kasia Dziurska, Ada Palka i Paulina Kuczyńska oraz kochająca aktywny styl życia modelka Sylwia Nowak podzieliły się swoimi sposobami na piękną sylwetkę – pokazały kalendarze i przedstawiły ulubione treningi, zdradziły jadłospis i podzieliły się sprawdzonymi przepisami.

Pamiętaj – każda z nich też kiedyś zaczynała. Teraz Twoja kolej.

Jaki masz typ sylwetki i jaki trening jest dla ciebie najlepszy?
Jak ćwiczyć żeby schudnąć, a jak, żeby mieć płaski brzuch?
Jak sprawdzić, czy jesteś uzależniona od cukru?
Jak bezpiecznie przeprowadzić detoks?
Jak przestać się stresować?

W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi. Te informacje, a także piękne zdjęcia ze specjalnej sesji, to Twoja inspiracja na każdy dzień tygodnia. 
Jesteś na najlepszej drodze do prawdziwej fitREWOLUCJI!
Nie będzie łatwo, ale z tą książką – dużo łatwiej, niż Ci się wydaje!

Trzymamy kciuki!

***
Początek stycznia to idealny czas na książki tego typu. Gdzie się nie obejrzeć tam #nowyrok #nowaja. Na siłowniach przelewają się fale sezonowców, a dietetycy odkładają na słoneczne wakacje na Majorce (tak, Majorka już nie jest modna, ale co tam). Czy warto posiłkować się tą książką w dążeniu do wymarzonego ciała i zdrowia?

Owszem. Można się nią posiłkować. Napiszę to nawet wielkimi literami:  POSIŁKOWAĆ. I nic więcej. Z pewnością nie powinnyśmy ufać słowom autorek w stu procentach. Jeśli ćwiczycie od jakiegoś czasu, powinnyście już wiedzieć wszystko, co istotne w tym "podręczniku". Jeśli zaczynacie, nie pędźcie jak owce za każdą radą.

Na pierwszy rzut oka jest świetna. Cudownie wydana, pełna zdjęć, pomysłów na: jedzenie, treningi, zdrowy styl życia; quizów i porad, które pomogą nam się odstresować, zerwać z nałogami itd. Po głębszym przyjrzeniu się jest to raczej utwór mający na celu przybliżyć nam życie trenerek i modelek/aktorek.

Dziewczyny są pełne radości i motywacji, ale nie mają wystarczającej wiedzy w kilku tematach. Jedna z nich w ogóle nie zna się na profesjonalnym uprawianiu sportu i pisze o rzeczach, które zaprzeczają innej koleżance. Niektóre z przedstawionych ćwiczeń są niebezpieczne i nie wpłyną korzystnie na nasze zdrowie. Ciężko stosować się do rad kobiety, która mówi, że o 9 rozpoczyna dzień szklanką wody z cytryną, gdy 80% polskich kobiet rozpoczyna dzień o 5.

Myślę, że ''Fitrewolucja w 4 krokach: trening, dieta, moda, relaks''   to coś w stylu gazety, w której popatrzymy na piękne kobiety, zainscenizowane zdjęcia i powiemy: tak chcę wyglądać, tak chcę żyć, ale nie dowiemy się z tej gazety jak to naprawdę zrobić. Ujrzymy tylko piękną otoczkę i panią, która robi morderczy trening w pełnym makijażu i je sałatkę z sześciu najrzadszych owoców świata. 

3 komentarze:

  1. Nie oszukujmy się - tego typu nie są ani dla nastolatek, ani dla większości kobiet pracujących, często fizycznie. To książki raczej dla młodych pań pracujących w domu (ale broń boże przy dziecku!), mogących dowolnie rozplanować czas na pracę, zakup, posiłki, relaks itd. No cóż, z tego własnie powodu po takiej książce nie spodziewałabym się wiele.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że w jednej książce na pewno nie znajdziesz całej potrzebnej informacji do prowadzenia zdrowego trybu życia. Trzeba dużo czytać różnych artykułów i szukać najbardziej odpowiednich dla siebie sposobów :) Ale szkoda, że w tej książce są takie błędy, że nawet słowa dwóch dziewczyn się różnią, bo wygląda naprawdę bardzo ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  3. New Diet Taps into Pioneering Idea to Help Dieters Lose 15 Pounds within Just 21 Days!

    OdpowiedzUsuń