Follow Us @soratemplates

środa, 11 stycznia 2017

TAJEMNY OGIEŃTytuł: '"Tajemny ogień''
Autor: C.J. Daugherty & Carina Rozenfeld
Seria: Tajemny ogień 
Gatunek: młodzieżowa
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Liczba stron: 387
Data wydania w Polsce: 2015r.
Okładka: miękka
Cena z okładki: 39,90 zł
Ocena: ★★ 

Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie. 

Taylor Montclair (Anglia)
 Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie, a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień. 

Sacha Winters (Francja)
 Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc. 

Czy Taylor i Sacha zdążą się odnaleźć, nim on zginie, a świat pochłonie ogień? Pradawna moc i śmiertelna klątwa, szaleńczy wyścig z czasem i walka z przeznaczeniem. Akcja Tajemnego ognia pędzi jak rollercoaster!

***


Recenzja wolna będzie od wszelakich "w porównaniu do serii Wybrani" lub "patrząc przez pryzmat poprzednich książek", ponieważ nie czytałam żadnej książki C.J.Daugherty (ooo, wariatka!). Rozenfeld też jest dla mnie obcą pisarką. 

Tajemny ogień zapowiada się interesująco, ale też przewidywalnie. Para nastolatków. On ma tragiczną przeszłość, ona trudną sytuację, ale odnajdują się i siła miłości pozwala im na pokonanie przeciwności losu! Autorki dodają jednak coś jeszcze. Tajemne moce. I to nie byle jakie. Sacha umiera. Kilka razy w miesiącu, a jeśli ma ochotę, kilka razy dziennie. Wpada pod samochód, zostaje zastrzelony, skacze z wieżowca... i umiera. Umiera, a później otrzepuje kurtkę i rusza dalej. Nie odejdzie na wieki przed osiemnastym rokiem życia, a zegar tyka. Taylor to najzwyklejsza w świecie nastolatka. Może trochę inteligentniejsza od innych ludzi, ale czy to wystarczy, by pochłonąć energię rzeki i wywołać wybuch linii wysokiego napięcia? W jej przypadku tak. 

Jak pomóc francuskiemu nastolatkowi działaniem mocy Angielki? Tego próbujemy się dowiedzieć. Jak ich losy połączyły się przed trzynastoma pokoleniami i jak odbiło się to na ich życiu? Skąd nadchodzą ciemne moce, zjawy i posłańcy? Czego chcą? I jak się to wszystko skończy?

Lektura jest bardzo przyjemna i szybka, ale dla mnie nie tworzy powieści. Tajemny ogień jest wstępem do Tajemnego miasta. Uważam, że lepiej odbierałoby się tę książkę, gdyby nie została podzielona na dwa tomy. Wygląda to trochę na wymuszoną ilość, która nie idzie do końca w parze z jakością. 


JUŻ DZISIAJ SWOJĄ PREMIERĘ MA CZĘŚĆ DRUGA - "TAJEMNE MIASTO"

Znalezione obrazy dla zapytania tajemne miasto c.j.

1 komentarz:

  1. Ciekawi mnie ta książka, choć nie wiem, czy w najbliższym czasie po nią sięgnę.

    OdpowiedzUsuń