Follow Us @soratemplates

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

TRENING SIŁOWY & TRENING BEZ PRZYRZĄDÓW

Trening siłowy. Wyd. 3         Trening bez przyrządów

Tytuł: ''Trening siłowy" & "Trening bez przyrządów"
Autor: Jürgen Gießing & Ingo Froböse
Seria: brak
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: RM
Liczba stron: 216 & 160
Data wydania w Polsce: 2016
Oprawa: miękka
Cena z okładki: 29,90
Ocena: ★★ 

Trening siłowy, zwany także treningiem o wysokiej intensywności (w skrócie HIT), jest receptą na sukces wielu kulturystów. Ale wcale nie trzeba być kulturystą, żeby czerpać korzyści z tej metody ćwiczeń.
Książka ta jest pierwszym podręcznikiem treningowym, dzięki któremu każdy będzie mógł zadbać o piękną sylwetkę i zredukować tkankę tłuszczową. Do poprawienia wyglądu i kondycji wystarczą dwa krótkie treningi w tygodniu, składające się z zestawu ćwiczeń powtarzanych w odpowiedniej sekwencji.
Jürgen Gießing, specjalista od medycyny sportowej, proponuje programy treningowe dla mężczyzn i kobiet. Są one pomyślane tak, by treningi można było przeprowadzać w domu i na siłowni lub w klubie fitness. Wszystkie ćwiczenia zostały szczegółowo opisane i sfotografowane. Autor wskazuje także, które mięśnie są silniej zaangażowane podczas wykonywania konkretnych ćwiczeń. Podpowiada także, co można zrobić, by trening był jeszcze skuteczniejszy.
Trening siłowy to szybka droga do idealnej sylwetki!

&

Idealny trening bez przyrządów, dzięki któremu będziesz mieć sprawne ciało, idealnie wymodelowaną sylwetkę i świetne samopoczucie!
Książka zawiera ponad 100 ćwiczeń skutecznie kształtujących każdą partię mięśni, w wariantach dla początkujących i zaawansowanych, dzięki którym samodzielnie stworzysz urozmaicony trening o odpowiednim do twoich możliwości stopniu intensywności. Znajdziesz tu także całościowe plany treningowe oraz zasady odżywiania, które pomogą ci osiągnąć sukces – wymarzoną sylwetkę. A wszystko to bez zbędnych akcesoriów i kosztownych sprzętów. To, czego potrzebujesz do ćwiczeń, masz zawsze przy sobie – własne ciało!
***
Poradniki tego typu rzadko widuje się w social mediach i zapowiedziach, Najczęściej wiedzą o nich tylko Ci, którzy ich wyczekują i planują je nabyć. Może to dlatego, że ograniczona liczba czytelników interesuje się tym zagadnieniem? Nie wiem czy można tak powiedzieć, ponieważ na ulicy co trzecia osoba idzie z torbą treningową, a co druga wstawia na Instagrama zdjęcie z siłowni. Może pora pokazać to, co oferują nam wydawnictwa?

Zestawiłam te dwie książki w jednej recenzji, ponieważ chciałam je porównać. Okładkowo wyglądają, jakby wyszły w tej samej serii, ale w środku jest już inaczej. Przede wszystkim pierwsza mówi o treningu siłowym,  w którym używamy przyrządów typu hantle, sztanga, etc. Potrzebujemy do nich często specjalnych maszyn i możemy je wykonywać (w większości) tylko na siłowni. Druga jest alternatywą dla tych, którzy nie lubią pocić się w towarzystwie innych i szaleć z obciążeniem. Poznajemy w niej sposoby na spokojne (nie zawsze)  ćwiczenia, które bez problemu odtworzymy w domu.

Nie byłabym kobietą, gdybym nie zwróciła uwagi na szatę graficzną. Okładki, jak już wspominałam, są podobne, ładne, estetyczne i zachęcające. W środku jest różnie. Takie książki muszą zawierać zdjęcia i kropka. Nie wyobrażam sobie tylko słuchać o danym ćwiczeniu, nie zobaczyć go i robić, bo tak mi się wydaje, że jest okey. "Trening bez przyrządów" ma świetne, profesjonalne zdjęcia. Nie ukrywajmy, w tych tematach lubimy przystojnych mężczyzn i piękne kobiety, które afiszują swoje ciało. Gorzej jest z "Treningiem siłowym". Zdjęcia wyglądają na przestarzałe i nie ma na nich śladu tego urodziwego pana z okładki. Zdecydowanie dominuje tutaj pozycja Frobösa.

Ostatecznie nie mogę jednak wyróżnić żadnej książki, ponieważ pod względem informacyjnym trzymają poziom, a zdjęcia nie są najważniejszym elementem, przez który można skreślić poradnik. Jeśli szukacie czegoś dla początkujących lub średnio zaawansowanych, to polecam te pozycje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz